Varaa aika Ota yhteyttä Varaa aika 08 333 440

Arkisin 8.00-19.30 (pe -16.30)
08 333 440

Varaa aika

Valitse toimipiste

Ole hyvä ja valitse toimipiste johon haluat varata ajan

Ohje turvapostin lähettämiseksi

Turvapostilla voi lähettää sähköisesti luonteeltaan arkaluonteisia tai luottamuksellisia tietoja Rovaniemen Sydänkeskuksen toimihenkilöille. Luottamuksellisia tietoja ovat esimerkiksi terveydentilaan liittyviä tai henkilötunnuksen sisältäviä tietoja. 

Ohje turvapostin käyttöön:

1. Mene sivulle turvaposti.fi
2. Kirjoita kenttään ”lähetä turvapostia vastaanottajalle” vastaanottajan sähköpostiosoite; etunimi.sukunimi@oulunsydankeskus.fi  ja klikkaa ”login”.
3. Kirjoita avautuvan näytön ylimpään kenttään oma sähköpostiosoitteesi, johon saapuu turvapostipalvelimelta lähetyksesi vahvistuspyyntö.
4. Kirjoita viesti ja liitä mahdollinen liite/liitteet. Laita viestiin mukaan puhelinnumerosi, sekä toivotko vastausta puhelimitse vai sähköpostitse. GSM numero tarvitaan molemmissa tapauksissa.
5. Voit hyväksyä viestille ehdotetun salasanan tai vaihtaa tilalle oman salasanan. Salasana toimitetaan vastaanottajan matkapuhelimeen automaattisesti tekstiviestillä.
6. Klikkaa ”lähetä”.
7. Turvapostipalvelimelta saat vahvistuspyynnön sähköpostiosoitteeseesi, joka sinun pitää vielä kuitata klikkaamalla viestissä olevaa linkkiä. Viesti lähtee vastaanottajalle vasta tämän kuittauksen jälkeen!

Rovaniemen Sydänkeskuksen toimihenkilöt:
  • Olli-Pekka Piira, toimitusjohtaja- olli-pekka.piira(at)oulunsydankeskus.fi 
  • Pekka Pirttiaho, varatoimitusjohtaja- pekka.pirttiaho(at)oulunsydankeskus.fi
  • Katri Raven, operatiivinen johtaja- katri.raven(at)oulunsydankeskus.fi
  • Paula Pallari-Syväjärvi, toimistosihteeri- paula.pallari-syvajarvi(at)rovaniemensydankeskus.fi
  • Suvi Konttinen, markkinointikoordinaattori- suvi.konttinen(at)oulunsydankeskus.fi
  • Minna Lahtinen, potilasasiamies- minna.lahtinen(at)oulunsydankeskus.fi